Whatsapp Eski Cihazlarda Hizmet Vermeyecek

Yakın zaman içerisinde whatsapp üzerinde yer alan kullanımlarda akıllı cihazlar üzerinden bir engellenme içerisine girecekler. Yani eski bir cihaza sahip olan kişilerin artık kullanımları söz konusu olamayacak. Whatsapp’ın yapmış olduğu açıklamada ilk önce  Android 2.0, İOS 7.0 dan eski sürümlerin erişim engeli ile karşılaşabileceğini söyleyebiliriz.

Eski Sürümelerden Uygulama Kalkıyor

Whatsapp 2017 yılı içinde eski sürümlerin uygulamayı kullanamayacağını açıklamıştı ve eski cihazlara sahip olan kişilerde bu haber sonrasında olasılıkları düşünüyordu. Yapılan ikinci bir açıklamaya göre de sürüm özellikleri açıklandı. Buna göre Android 2.0 ve İOS 7.0 ile birlikte kullanıcıların kullanım yapamayacaklarını söyleyebiliriz.  Aynı telefonlara sahipseniz o zaman paylaşım yapabilmeniz için ya telefonunuzun içerisinden bir güncelleme geliştirmek zorundasınız ya da eski telefonunuzu bir kenara atarak yeni bir telefon sahibi olmalısınız. Kısacası eski telefonlarla artık whatsapp kullanamayacaksınız.

Sosyal Medya Engelleri Başlıyor

Günümüzde kullanmış olduğumuz akıllı cihazlar oldukça arttı dolayısıyla burada bir boyut atlama söz konusu oldu. Birçok kişi yeni uygulamalara erişebilmek adına da cep telefonlarını yenilemeyi tercih ediyorlar.  Sosyal medya uygulamaları içerisinde ilk önce whatsapp üzerinde engellemenin yaşanması bekleniyor. Whatsaap üzerindeki bu engellemenin de aynı zamanda diğer sosyal medya uygulamalarında da yapılabileceği bekleniyor. Bu durum aslında cep telefonu kullanıcıları için sıkıntı verecek gibi duruyor bu yüzden de eski telefona sahip olan kişiler eski adreslerini de kullanamayacaklar. Bu durumun kendilerini bir zorunluluk gibi hissettireceğini düşünen kullanıcılarda durumdan şikayetçi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir