Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook ülkemizde en fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarının başında geliyor ancak bazen kendinizi bu ortamlardan uzaklaştırmak ve gündem içerisinde olmak istemezsiniz. Bu size sunulmuş bir özgürlüktür ve nasıl ki üye olurken tercih size kalmış ise face hesabınızı dondururken de seçim size bırakılmış oluyor. Facebook hesabınızı dondurmak demek bu uygulamadan sınırsız bir şekilde uzaklaşmanız demek değildir istediğiniz zaman yeniden kapattığınız hesabınızı da aktif bir hale dönüştürebilirsiniz.  İşin diğer bir yanı ise face hesabınızın sizin isteğinizin dışında durdurulmasıdır. Ancak sizin bu durum karşısında haksızlığa uğradığınız gibi bir düşünceniz varsa onun için itiraz etme gibi bir durumunuz da söz konusu olacaktır. Bunun için aşağıda size vermiş olduğumuz yöntemi kullanabilirsiniz. Eğer ki haklılığınızı ispat ederseniz kapatılan hesabınız da yeniden açılacaktır.

Facebook Hesap Kapatılma Nedenleri

Burada hesabınızı nasıl açarsınız yanıtına geçmeden önce belirtmemiz gereken şey hesabınızın kapatılma nedenleridir. Çünkü bu nedenleri anlamanız halinde itirazınızı da ona göre yönlendirebilirsiniz

  • Facebook Koşullarına uymayan içerikler paylaşma
  • Sahte bir ad kullanma
  • Birisinin kimliğine bürünme
  • Topluluk Standartlarımızı ihlal ederek Facebook’ta izin verilmeyen davranışları devam ettirme
  • Diğer insanlarla taciz, reklam, tanıtım, flört veya izin verilmeyen başka amaçlarla iletişim kurma

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Geri Açılır ?

Öncelikli olarak face üzerinden kapatılan hesaplarınız için itiraz sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Burada karşınıza bir form çıkacaktır. Bu formda yer alan boşlukları da tam olarak doldurunuz. Özellikle de isminiz ile kimlikteki ismin aynı olmasına özen göstermelisiniz. Ek bilgiler kısmında ise itiraz ettiğiniz durumu belirtmeniz gerekiyor. Burada kendinizi açıkça savunabilirsiniz. Ve bunun ardından gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir