Instagram’da Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

İnstagram bireysel anlamda paylaşım yapmak için oldukça ilgi çekici bir uygulama ancak işin diğer bir konusu eticaret siteleri için ürün satışı konusunda da oldukça faydalı. Ancak ürün satışı nasıl yapılır ve  nelere dikkat etmem gerekiyor diyorsanız bu yazacaklarımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyorum.  Eğer ki İnstagram’ da çok takip edilen ve paylaşımları beğeni alan biriyseniz o zaman sizin gibi paylaşım yapan sanal mağazaları da elbette görmüşsünüzdür. Son dönemlerde ise özellikle ev hanımları evde yaptıkları ürünleri burada sergileyerek kendi butiklerini de oluşturmaya çalışıyorlar. Amaç ise bu sayede ev ekonomisine daha fazla katkı sağlayabilmek. Bir anlamda çok da doğru bir yöntem ancak nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmeden de başarı şansınız bir hayli az.

İnstagram’da Satış yapmak İçin

Öncelikli olarak ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Ürün sergilemeye geçmeden önce kullanıcılarınızın ilgisini nelerin çekebileceğini araştırın. Bunu da rakiplerinizi inceleyerek yapabilirsiniz. Siz onların dışında farklı bir yapıda ilerlediğinizde mutlaka sonuca ulaşırsınız. İnstagram’ da satılan ürünlerin güzellik ve de moda ürünleri kategorisine girdiğini bilmelisiniz. yani yeni bir şeyler sunduğunuz da bu kategoriden takipçi toplamak daha faydalı olacaktır.

İnstagram’da Rakiplerinizin analizini çok iyi yapmalısınız. Büyük butikleri incelemeniz iyi olacaktır. Onların ne sattıklarına ve nasıl satış yaptıklarını gözden geçirmeniz gerekiyor. Onların uyguladığı taktikleri yapın. Ancak kendinize ait olan konularda mutlaka olsun aksi takdirde taklit olursunuz.

İnstagram’da n fayda sağlayabilmenin bir yolu da doğru bir marka ismi seçmektir. Kullanıcılarınızın aklında mutlaka kalmanız için basit ancak etkili bir hesap ismi bulmalısınız. Seçtiğiniz bu isim ne uzun ne de kısa olmalıdır. Kolay telaffuz edilebilen isimler her zaman etkilidir. Kullanıcı adınızda asla numara paylaşmamalısınız. Bu sayede müşterileriniz size daha rahat ulaşabilirler.

Logonuzu insanlara tanıtabilmek adına profil resminizde kullanmalısınız.  Eğer ki bir logonuz yoksa ya da siz logo yapmayı bilmiyorsanız o zaman profesyonel destek alabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir