İnstagramda Repost nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Instagram artık hemen hemen herkesin kullandığı veya kullanmayı düşündüğü bir uygulama haline geldi. E tabiki hal de böyle olunca diğer sosyal platformlarda olan fakat instagram’da olmayan bazı özellikler yan uygulamalar ile halloluyor. Repost da bunlardan biri. Facebook’ta Paylaş Twitter’da “Retweet” olarak karşımıza çıkan bu terim instagram uygulamasında resmi olarak bulunmamakta. Fakat bunu farkeden bir geliştirici Repost For Instagram adı altında bir uygulama yapmış. Ve bu uygulamayı kullanarak beğendiğiniz, paylaşmak istediğiniz fotoğrafları “Repost” yapabiliyorsunuz.

Repost Nedir?

Repost dediğimiz şey aslında bir başkasının fotoğrafını paylaşmak demektir. Mesela bir fotoğrafı çok beğendiniz ve bunu kendi takipçilerinizle de paylaşmak istiyorsunuz, bu durumda bu  uygulamayı kullanarak o fotoğrafı kendi hesabınız da paylaşmanıza Repost denir. Ve repost dediğimiz gibi instagramın resmi uygulamasından yapılamamaktadır. Bu yüzden üstte de belirttiğim gibi bir yan uygulama olan “Repost For Instagram” uygulamasını kullanarak bu işlemi çok hızlı bir şekilde halledeceğiz

.Uygulamayı kullanmak ise gerçekten çok basit. Yapmanız gereken tek şey uygulamaya instagram hesabınız ile giriş yapmak. Ardından istediğiniz fotoğrafı repost edebileceksiniz. “Share Photo” butonuna bastığınız da fotoğraf sizin instagram hesabınızdan paylaşılacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir