Instagram’da Hikaye Özelliği Nedir?

Sosyal medya platformları bir çok insanın kullandığı ve de gün geçtikçe genişleyen bir kitleye sahip olan ortamlardır. İnstagram’ da geçtiğimiz zamanlarda Snapchat’te de var olan bir özelliği güncelledi. Bu özellikte instagram’ da hikaye olarak isimlendirildi. Amaç kullanıcılara daha eğlenceli bir ortam sağlayabilmek.

Bu özellikte kullanıcılar görsellerinden farklı olarak kendi profillerinde video paylaşabilecekler ancak bu paylaşımın süresi 24 saatle sınırlı bu süre sonucunda paylaşım otomatik olarak siliniyor. Ancak snapchat’tan farklı olan tarafı görsellerinin üzerine emoji ekleyebiliyor olmaları. Hatta renkli kalemler yardımıyla bunlar üzerinde de oynamalar yapabiliyor istenirse efekt eklenebiliyor

Özellik şu an instagram’ da kullanılıyor olmasına ve de yeni olmasına karşında bir çok insan tarafından merakla kullanılıyor. Hatta istemediğiniz insanları da hikayenizi görmemeleri yönünde engelleyebiliyorsunuz. Eğer ki bir engelleme yapmazsanız o zaman herkesin hikayenizi görebilmesi mümkün. Hikayenizle ilgili olarak sol alt köşede bulunan mesaj gönder butonundan hikayenize dair mesajlarda alabilirsiniz.

Snapchat’tan bir diğer farkı ise galerinizde olan fotoğraf ve videoları paylaşamıyor olmanız. Yalnızca yeni çekilmiş olan video ve paylaşımlarınızı hikayenize koymanıza izin var.  Dolayısıyla cep telefonunuzdan çekmiş olduğunuz bir görüntüyü anlık olarak hikayenize ekleyebiliyorsunuz.  Çok uzun videolar çekilemiyor.

İnstagram’ın Kullanım Olanakları

İnsanlar internet ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok sosyal medya hesabı kullanmakta bu hesapların başında da instagram gelmektedir. Bu sık kullanım insanların artık gidip gördükleri yerlerin ya da günlük yaşamda yaptıklarını paylaşmak için bir imkan sağlamaktadır. Bu facebook gibi sosyal medya hesaplarının yeni çıktığı zamanlardan bu yana büyük bir alışkanlık olarak günümüze kadar gelmiştir. Hatta insanlar bu sosyal medyalarda popüler olmak için internet üzerinden instagram hikaye paylaşmak yolunu kullanarak birçok yolu denemişlerdir. Bazı ticari sayfalar ise özellikle tekstil, instagram kullanıcı satın alarak çok fazla tercih edilen bir sayfa veya firma olduklarını kanıtlamak istemişlerdir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir