İnstagramda E-ticaret ve Taktikleri

Bildiğiniz gibi son yıllarda internet üzerinden ticaret yapmak gerçekten çok yaygınlaştı , hatta hayatını bunun üzerinden geçinen insanlar bile var diyebiliriz , e tabi böyle bir potansiyeli insanlar görünce de internet sektöründeki rekabet gerçekten çok hızlı ilerledi ve şuan bir sürü rakibiniz olduğu için 5 sene önceye göre bir işte tutunmak çok zor duruma geldi. Ama hemen umudunuzu kırmayın dostlarım biliyorum gerçekler acıtır ben size diğer yazılardaki gibi abartı şeylerden değil gerçeklerden bahsedeceğim ve bu gerçekler sayesinde içinizde bu yazımı okuyan girişimci ruhlu insanlar harekete geçip belki de instagram üzerinden büyük paralar kazanabilecek.

Öncelikle size e ticareti neden İnstagram üzerinden yapmanız gerektiğini söyleyeyim dostlarım çünkü  İnstagram dünyada ve Türkiye de gerçekten çok büyük bir kullanıcı potansiyeli olan bir uygulama ve sitenizin türü ve satış yapacağınız ürün ne olursa olsun verdiğim taktikler sayesinde çok rahat bir şekilde satış ürünlerinize göre bir takipçi profili yakalayabileceksiniz.

Şimdi siz değerli dostlarıma yıllar boyunca edindiğim tecrübe ve bazı firma sahibi arkadaşlarımdan duyduğum taktikleri ve bu sektörde başarılı olmanın yollarını anlatacağım :

1: KENDİ MARKANIZI OLUŞTURUN

Evet dostlarım kendi markanızı oluşturun bu vereceğim maddeler arasında en önemlisidir belkide çünkü marka oluşturmazsanız ve sektörde belli bir yer edinmez iseniz ne kadar uğraşırsanız uğraşın akıntıya karşı yüzmek gibi bir iş olacak ve sizi 1 adım ileriye götürmeyecektir.

Markanızı nasıl oluşturabilirsiniz konusuna gelincede: Size söyleyebileceğim en önemli şey takipçi sayısıdır dostlarım çünkü örnek vermek gerekirse ben bir müşteriyim ve instagram üzerinden ayakkabı sitelerine bakıyorum sizce ben takipçisi 40-50 bin olan bir siteden mi alışveriş yaparım yoksa ne idüğü belirsiz olan ve güvensiz duran 200 takipçi li bir siteden mi ? Tabi ki takipçi sayısı çok olan siteden çünkü insanlar diğer insanların beğendiği ve benimsediği şeylere daha çabuk güvenir. Takipçimi nasıl arttırabilirim diyorsanız da bu yazımdan kolayca herşeyi öğrenebilirsiniz.

2.ORİJİNAL OLUN

İnstagram  takipçileri genellikle sanatsal ve eğlenceli fotoğrafları beğeniyor. Markalar da ürünlerinin güzel komik ve duygu yüklü fotoğraflarını paylaşıyorlar. Instagram da fotoğrafların görsel ve duygusal gücünü keşfeden markalar ve  şirket sahipleri de böylece müşterilerini ürünü almak için harekete geçirmiş oluyor sizde kendi müşteri kitlenizi belirleyip isteklerini anladıktan sonra paylaşımlarınızı onlara göre yapıp orijinal olursanız büyük bir patlama yaşayıp bir anda yükseleceğinize emin olabilirsiniz.

3.DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE İÇERİK GİRİN

Bildiğiniz gibi dostlarım insanlar düzenli içerik girmeyen siteleri sevmezler bunun hakkında uzun uzun yazmama gerek yok herhalde yani kim 2 haftada bir içerik giren bir satış sitesini takip eder ki Allah aşkına 😀 O yüzden dostlarım günlük içerik üretmeye özen gösterin

4- HASTAG KULLANIN !!

Hastag kullanmak bu işin gerçekten en önemli kurallarından biridir çünkü hastagleri doğru ve satış profilinize uygun bir şekilde kullanırsanız çektiğiniz takipçilerin müşteriye dönme potansiyelide artacaktır. Nasıl hastag kullanabileceğinizede bu yazımdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak dostlarım tüm bu anlattıklarımın yanında takipçileri çekmek için en önemli kural aranızda köpru kurmaktır bu köprüyü de çeşitli canlı yayınlar yaparak ve samimi yazılar yazarak halledebilirsiniz

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir