Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram kendi özelliklerine her geçen gün bir yenisi katıyor son yaptığı güncelleme sayesinde de canlı yayın özelliğini kullanıcılarına sundu.  Kullanıcılar artık gerçek zamanlı olarak videolarını da paylaşabilecekler. İnstagram canlı yayın özelliğini diğer uygulamalardan farklı kılan yanı ise canlı yayını sona erdirdikten sonra paylaşımınızın da kayboluyor olması. Bu da daha sonrasında izlenebilme durumunu ortadan kaldırıyor. Bir diğer ayrıntısı direk mesajlaşmalarda Snapchat uygulamasında olduğu gibi kaybolan fotoğrafta gönderebiliyorsunuz.

Kaybolan fotoğraf özelliği artık kullanılmaya başlandı fakat canlı yayın özelliğinin de bir sonraki haftada kullanılması planlanıyor. Tüm dünyanın aynı anda kullanmaya başlayacağı bu özelliği isterseniz biraz daha yakından inceleyelim.

Canlı yayın özelliği sayesinde anlık olarak takipçilerinizle etkileşim içerisine girebiliyorsunuz. Canlı yayına geçmek için ise instagram hikayeleri kamerasından birkaç adımı takip etmeniz gerekiyor. Canlı yayın bitince video kayboluyor olması bazen avantajda sağlıyor daha sonrasında kafanızın da karışmasının önüne geçiliyor. Bu özelliği yalnız bireysel anlamda değil kurumsal anlamda da kullanabiliyorsunuz üstelik bu şekilde canlı yayın yaptığınızda reklam anlamında da oldukça büyük etkisi olabiliyor.

Canlı Video Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da canlı video yayını çok basit aslında, kameranızı açmak için instagram’ada sağa doğru ekranı sürükledikten sonra Canlı Yayın’ı seçip, Canlı Yayına Başla’yı tıklamanız gerekiyor. Instagram’da canlı yayın bir saat kadar sürebiliyor ve canlı yayına başladığınızda takipçilerinize bilgilendirme mesajı gidiyor böylece takipçileriniz canlı yayınınıza katılarak sizinle etkileşim kurabiliyorlar. Canlı yayın esnasında ister yorum kısmını açık bırakabilirsiniz, isterseniz herkesin göreceği bir mesaj yayınlayabilirsiniz. Böylece takipçileriniz hangi konuda yayın yaptığınızı daha rahat anlamış olacağından etkileşim daha yüksek olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir