İnstagram’da Beğeniler ve Takipçiler

Pek çoğumuzun merak ettiği konuların başında sosyal medya uygulamalarındaki beğeniler ve takipçi sayısı geliyor. Bazı hesaplar var ki insanın aklının alamayacağı büyüklükte dolayısıyla aklımıza takılan bu beğeniler ve takipçiler neye göre sıralanıyor sorusunun yanıtını aramaya çalışacağız. instagram’ da 2016 yılına kadar beğeni ve takipçiler kronolojik bir sistemle sıralanıyordu ve bu standarttı. Dolayısıyla burada beğeniler en yenisinden eskisine doğru sıralanıyordu bu durumda da insanlar arkadaşlarının yaptığı bir takım yorum ve beğenilerinde gözden kaçmasına olanak sağlıyordu bu sistem çok uzunca bir zaman işledikten sonra intagram 2016 yılında bir karar aldı ve bu sistemi değiştireceğini duyurdu bunun ise bir güncelleme ile platformda paylaştı. Bu sistem aslında facebook’un uyguladığı sistemin bir benzeri ve kullanıcılara beğeni sıralamasını sunuyor.

İnstagram’da Beğeniler

Şimdi ise artık kullanmış olduğumuz instagram’ da beğeniler sizin aktif olduğunuz zamanlara göre değerlendiriliyor. Bu sistem kendiliğinden otomatik öğrenme teknolojisi tarafından sağlanıyor. Bu sistem en çok haber paylaşımları yapan hesapların işine yarıyor diyebiliriz. Çünkü önceden paylaşım yaptığınız anda direk olarak hesaplara düşüyor ve de en yeni paylaşılan içerik en üstte oluyordu bu da birçok anlık bildirim yapılmasını gerektiren paylaşımlarında gözden kaçmasını sağlıyordu. Şimdi ise otomatik sistem sizin hangi saatlerde aktif olduğunuzu ve ne zaman kullanabileceğinizi istatiksel olarak hesaplayarak ona göre size bildirim gönderiyor.

Bilindiği üzere sosyal medya uygulamaları artık herkes tarafından kullanılıyor ve her geçen gün kullanan sayısı da artmaya devam ediyor. Dolayısıyla var olan hesaplarınızı doğru paylaşımlarla daha da büyütmeniz mümkün. Bunun için sabırsız iseniz takipçi hileleri de mevcut. İster satın alabiliyorsunuz isterseniz de ücretsiz sitelerden faydalanıyorsunuz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir