İnstagram Takipçilerim Neden Azalıyor?

İnstagram’ da takipçileriniz zaman zaman artacağı gibi bazen de çok hızlı bir şekilde düşüşe geçecektir. Bunun aslında pek çok nedeni vardır ancak bu durumu farkettiğinizde de yapmanız gereken birkaç önemli konu olduğunu da unutmamalısınız. Bilmeniz gereken en önemli şey bunun nedeninin instagram olmadığını bilmenizi isteriz. Bu büyük oranda sizden kaynaklanıyor. Ancak siz aktifliğinizi sürdürdünüz ve çizginizden sapmadınız ise o zaman instagram’ın kullanılmayan hesapları kapatmasından kaynaklandığıdır. Çünkü instagram aldığı karar neticesinde kısa zaman içerisinde kullanılmayan hesapları da kapatıyor. Bir anlamda instagram’da bahar temizliği yapılıyor demek doğru olacaktır.

İnstagram açıklaması

İnstagram’ın sözcüsüne bakarsanız bu durumu şu şekilde açıkladı. “ Instagram büyük ve büyüyen bir sosyal network. Kullanıcılaırımızın geri bildirimleri bu büyümenin asıl sebebidir. Son günlerde kullanıcılardan gelen ve artan şikayetlere bağlı olarak takip ettiğiniz ve sizi takip eden hesaplar içerisinde aktif olmayanları durdurduk. Bu durum kullanıcını deneyimini arttırmak ve de kullanıcıların içerikleri daha çok ilgili kişilerle paylaşması imkanını arttıracaktır.”

İnstagram’ dan yapılmış olan diğer bir açıklamada ise “takipçi ve takip edilen listesinde Eğer listeniz 200 kişinin üzerinde ise en yeni 200 takipçi ve takip edilen kişiyi görebileceksiniz. Eğer 5000 kişinin üzerinde takipçiniz ve 1000 kişinin üzerinde takip ettikleriniz varsa ve tüm listenizi görmek istiyorsanız üçüncü parti şirketlerini takip edebilirsiniz.

Kısacası artık şunu söylemek mümkün ki instagram bu bahar ciddi anlamda bir bahar temizliğine gidiyor ve bu nedenle de hesaplarınız da bir düşme görebilirsiniz. Bunun içinde panik olmanıza gerek yok bu hesaplar zaten aktif olmayanlar ve size hiçbir katkısı olmayacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir