İnstagram Satın Al Butonu Ekleyecek

İnstagram ilk önceleri yalnızca görsel paylaşım uygulaması olarak hizmet veriyordu ancak talebin çok olması ve her geçen gün üye sayısının biraz daha fazlalaşması bu uygulamanın farklı alanlara da doğru ilerlemesine neden oldu. İnstagram 2 yıldan beridir markalara da reklam verme hizmetini başlattı.  Ancak burada instagram’ın diğer sosyal paylaşım platformlarından farklı tarafı reklamlarını ulaştırabileceği kitleyi daha geni bir şekilde tutmasıdır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi yalnızca yaş cinsiyet ve de bulunduğunuz şehir gibi himetleri kapsamıyor bunun yanı sıra facebook profillerini de göz önünde bulundurarak daha fazla kitleye erişim sağlıyor. Buradan çıkarılacak sonuç ise şu demek oluyor İnstagram’ da görebileceğiniz reklamlar artık facebook profil detaylarımıza göre de alışkanlıklarımızı belirleyecek.

Ancak instagram’ın kullanıcılarına sağladığı yenilik bununla da kalmıyor. Yeni bir güncelleme ile birlikte instagram üzerinden satış yapan kişilerinde yüzünü güldürmeyi planlıyor. Artık buradan doğrudan satış yapabilme şansına sahip olabileceksiniz. Bunun için satın al butonunu kullanmanız yeterli olacak. Bu hizmet konusunda İnstagram kendi blog sayfası üzerinden açıklama yaparak müjdeyi verdi yani sözde kalmış bir hizmet olmayacak. Bu özellik geldiği zaman yalnızca ürünlerinizi sergilemiş olmayacak aynı zamanda kitlenize doğrudan satış yapma imkanı sağlamış olacaksınız. Bu da satışlarınızda ciddi bir artış manasına gelecek. İnstagram yakında sizin için bir para basma makinasına da dönebilir.

Bu sayede İnstagram üzerinde reklam vererek yalnız markanızı ve ürünlerinizi de tanıtmış olmayacaksınız aynı zamanda hedef kitlenizin de güvenini sağlamış olacaksınız. İnstagram satın al butonundan doğrudan sizin sitenize yönlendirme yapacak. Kısacası milyonlarca e-ticaret sitesi sahibi de bu şekilde bir yeniliği bekliyordu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir