Instagram mı Snapchat mi?

Sosyal medya uygulamalarının her geçen gün biraz daha çoğaldığını ve de renklendiğini düşünürseniz burada dikkat çeken bir yöne doğru da gidildiğini görebilirsiniz. Uygulamaların her biri farklı alanlarda kendilerini ispat etmeye çalışıyorlar hepsi her alandaymış gibi görünse de aslında bir diğerinin işine de çomak sokmadığı ortada örneğin Facebook anlık durum bildirimleri konusunda ön plandayken İnstagram’ın ise daha çok görsellere önem verdiğini biliyoruz.

Son zamanlarda ise dikkatleri üzerine çeken Snapchat’ ta bu konuda iddiasını sürdürüyor. Sosyal medya uygulamalarının bir anlamda birbirleri ile yarıştıklarını biliyoruz. Ülkelerin nüfusları giderek artıyor ve çeşitleniyor dolayısıyla bu uygulamalarda güncellemelerle daha başka kullanıcılara erişmek istiyorlar bunun için bir anlamda rekabetinde tam hızla devam ettiğini söyleyebiliriz. İnstagram en son yeniliği olan Stories’i de yayın hayatına alarak şaşırtmıştı.

İnstagram için sanatın filtreli hali demek yerinde olacaktır. Snapchat ise işin biraz daha eğlenceli hali instagram’ da snapchat’teki gibi 24 saat saklanabilen bir story özelliğini ekledi bu özellik sayesinde çekmiş olduğunuz fotoğraf ve de videolarınızı da profilinize ekleyebiliyorsunuz.

İnstagram ilk önce inanların sanatsal takıntıları ile dikkat çeken bir alandı ancak artık ürün paylaşımları ya da farklı alanlar içinde rahatlıkla kullanılıyor. Yapılan araştırmalar göstermiş ki Türkiye emojilerle artık daha da mutlu

Instagram story’nize bir fotoğraf ve video gönderdiğinizde instagram profil fotoğrafınızın üstünde hoş bir dairesel efekt beliriyor. Her ne kadar alışılmışın dışında bir farklılık olarak gözükse de uygulama içinde sunulan bu özellik kısa zamanda büyük ilgi gördü.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir