Facebook’u En Çok Kullanan 9 Ülke

Aşağıda sıralayacağımız listede sizlere facebook’ un en çok kullanıldığı 10 ülke hakkında detaylı bilgiye yer vermek istedik.

Amerika Birleşik Devletleri

Elbette ki Facebook’un ana vatanı olan ABD’yi listenin en başına yazmak gerekiyor. Ülkede yaklaşık olarak 166 milyon kullanıcı var bu da ülkenin neredeyse yarısından fazlasının kullanıyor olması demektir.

Brezilya

Brezilya’ da yaklaşık olarak her 3 kişiden biri facebook kullanıcısı fakat kullanıcı sayısının da her geçen gün biraz daha arttığını da söylemek mümkün. Şu an ülke nüfusu 200,4 milyon ile 65,7 milyon insanın uygulamayı kullandığını söyleyebiliriz.

Almanya

Listemizin son sırasında ise Almanya yer alıyor. Ülkenin nüfusu 80,6 milyon ve 25,3 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor.

Hindistan

Dünyanın en kalabalık olan ülkesi Hindistan olarak biliyoruz dolayısıyla listemizin de üçüncü sırasında Hindistan’ı gösterebiliriz. Ülkede facebook kullanım oranı % 5 civarında. Yani yaklaşık olarak 1,25 milyar kişi kullanıyor.

Endonezya

250 milyonlk Endonezya ‘ da 49 milyon kişi uygulamayı kullanıyor. Ülke geneline bakacak olursak % 20 civarında bir kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.

Fransa

Avrupa’nın hem siyasi hem de nüfus açısında önde gelen ülkelerinden olan Fransa’da 25,6 milyon aktif Facebook kullanıcısı bulunuyor. Ülkenin toplam nüfusu ise 66 milyon.

Meksika

Meksika’ da yaklaşık olarak 38,5 milyon kişi facebook uygulamasını kullanıyor.

Birleşik Krallık

Birleşik krallıkta da uygulamanın kullanımı neredeyse Amerika Birleşik Devletleriyle aynı özelliğe sahip.  Ülkenin yarısı uygulamayı kullanıyor.

Türkiye

Türkiye’ de 77 milyon insan yaşıyor ve de ülkede 33 milyon kişi uygulamayı kullanıyor. İnternet kullanıcısının da aynı oranda olduğunu düşünürseniz internete giren herkesin facebook kullandığını söyleyebiliriz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir